ייעוץ פנסיוני לפרטיים


ייעוץ פנסיוני כשמו כן הוא – ייעוץ בעניין המוצרים הפנסיוניים שברשות הלקוח – ביטוחי מנהלים לסוגיהם, קרנות פנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות, וכן מוצרי ביטוח למקרה נכות ופטירה.


ישנה חשיבות מכרעת לבחירת מוצר פנסיוני התואם את צרכיו הספציפיים של האדם החוסך, וכן לעדכון בחירה זו בעת שינוי מצבו האישי של החוסך. כיום, כל אדם רשאי לבחור את סוג המוצר הפנסיוני שבו הוא מעוניין לחסוך את כספו מדי חודש – ביטוח מנהלים, קרן פנסיה או קופת גמל. לכל אחד מהמוצרים מאפיינים שונים, והוא מעניק כיסויים שונים במקרי ביטוח שונים, המתאימים לצרכים של אנשים שונים. זאת ועוד, גם בתוך כל סוג מוצר פנסיוני, ישנם מסלולים שונים הניתנים לבחירת הלקוח, המעניקים כיסויים שונים, ומתאימים לצרכים שונים. כך למשל, לאדם רווק ישנם צרכים פנסיוניים-ביטוחיים שונים לחלוטין מאדם בעל משפחה, ולשניהם צרכים פנסיוניים-ביטוחיים שונים מאדם בן 50, שכל ילדיו בגירים.

פעמים רבות אנשים לא מקדישים מחשבה לבחירת המוצר הנכון וכן המסלול הנכון במוצר הפנסיוני. לצערנו, זו טעות קשה, כיוון שבמקרה פטירה או נכות חלילה, המוצר הפנסיוני והמסלול הספציפי הם שיקבעו את התשלום שיינתן לאדם או למוטביו. בניגוד לדעה הרווחת – ישנו הבדל משמעותי בין אופי התשלום שיינתן וכן גובהו, בין המוצרים השונים. לכן, יש לבחור את המוצר הנכון והמסלול הנכון, המתאימים לאותו השלב בחיי האדם, ולעיתים אף ישנה חשיבות לפיצול השכר בין מספר מוצרים פנסיוניים, על מנת להתאים את הכיסויים השונים בצורה מיטבית לצורך.

במסגרת הייעוץ הפנסיוני אנו בוחנים את מצבו הפנסיוני של הלקוח, באמצעות בדיקת ובחינת כלל המוצרים הפנסיוניים שברשותו, והכל במטרה לבדוק האם המוצרים הנ"ל מתאימים למצב ולצרכים האישיים, לשכר, למצב המשפחתי וגיל הילדים ולעיסוק. הייעוץ מתייחס, בין השאר, לביטחונות פיננסיים נוספים, תקציב ההפקדות למוצרים הקיימים, תקנות המס הרלוונטיות, שיפור סכומי הביטוח (אם נדרש) והקטנת העלויות, לרבות דמי הניהול בקופות השונות.

במסגרת ניתוח התיק הפנסיוני אנו עורכים עבורך דוח כתוב ומפורט, המתייחס לכלל הנתונים והמידע, לרבות אחוזי ההפקדות הפנסיוניות ותקינותם, מקסום הטבות המס להן אתה זכאי, הרכב וגובה החיסכון הצבור לך כיום, וכן סימולציה של הרכב וגובה החיסכון שיעמוד לרשותך בפרישה, הכל תוך הצעות מעשיות לשיפור המצב, במטרה להגיע לקצבה ראויה בגיל הפרישה ולכיסוי ביטוחי מספק התואם את מצבך ונתוניך האישיים.

הדוח מנוסח בשפה פשוטה אך מקצועית, כך שתוכל להבינו לעומקו וכן להעביר את השינויים המוצעים בו לסוכן הביטוח שלך, לביצועם. לאחר ניתוח הנתונים וכתיבת הדוח, מתקיימת פגישה אישית עם איציק, שם אתם דנים בנתונים ובדוח, ובה תוכל לקבל מענה לכל שאלותיך.

הייעוץ הפנסיוני הוא תהליך, שמתחיל באיסוף מידע ומסמכים לרבות קבלת מידע עדכני מהמסלקה הפנסיונית על ידי הלקוח. אנו נשלח אליכם במייל פירוט של המסמכים שיש להעביר למשרדנו (ניתן להעביר במייל, אין צורך להגיע אלינו). בין היתר, תתבקשו להעביר אלינו דוח שנתי מפורט של כל המוצרים הפנסיוניים על שמכם, תלוש שכר מייצג, שאלון אישי אותו עליכם למלא, וכן מסמכים נוספים, בהתאם לאופי הייעוץ הדרוש לכם. לאחר קבלת המסמכים, נעריך את אופי והיקף הייעוץ הנדרש, ונעביר אליכם הצעת מחיר.

חשוב לנו להדגיש כי איסוף המידע והמסמכים, למרות שעשוי להיראות מיותר ומתיש, הוא חשוב והכרחי. ללא המסמכים אין לנו דרך לדעת מה אופי הייעוץ הנדרש ומה היקפו, ואין באפשרותנו לתת הצעת מחיר מלאה.

כאמור, בשלב הראשון, וכדי שנוכל לתת לך הצעת מחיר לשירות, אנו מבקשים להעביר אלינו מידע ומסמכים הדרושים כדי שנוכל להעריך את היקף התיק, וביניהם – דוחות שנתיים, תלוש שכר, שאלון אישי, ולעיתים מסמכים נוספים, בהתאם להסדרים הפנסיוניים שברשותך. עלות השירות תלויה במספר ההסדרים הפנסיוניים שברשותך, ובסוג ואופי המוצרים והצבירה בהם. נציין כי ככלל, עלות רוב תיקי הייעוץ (ליחיד) נעה בד"כ בין 3,000 ₪ ל-7,000 ₪, והיא כוללת דוח מסכם מפורט והעברת הנחיות לסוכן הביטוח, ופגישה אישית עם איציק.

ישנה אפשרות לייעוץ עבור שני בני הזוג, שנותן תמונה משפחתית מלאה ומבטיח כיסוי מיטבי עבור המשפחה, ובמקרים אלה העלות נעה, בד"כ, בין 4,500 ל-8,000 ₪.

איציק, שעורך את כל הייעוצים באופן אישי, הוא בעל ניסיון של 27 שנים בתחום הביטוח על כל רבדיו השונים – חברות ביטוח, סוכנויות ביטוח וייעוץ פנסיוני. ניסיונו הרב מעניק לך יתרון, בקבלת ייעוץ מקיף ומעמיק מאדם המכיר את כל המוצרים הפנסיוניים הקיימים על כל תכונותיהם, כך שאתם יכולים להיות בטוחים שאתם בידיים טובות.

יועץ פנסיוני, בשונה ממשווק פנסיוני או סוכן ביטוח פנסיוני, הינו הגורם המקצועי האובייקטיבי היחידי בשוק הביטוח והפנסיה, והינו בעל המקצוע היחיד המורשה על ידי משרד האוצר לתת ייעוץ בנושאים פנסיוניים. אנו לא מקבלים שום תגמול כלשהו אלא מהלקוח, כך שאין לנו כל אינטרס לייעץ לכם לטובת חברה או גוף מסוים. הדבר היחידי שמנחה אותנו הוא התאמת המוצרים למצבכם האישי, המשפחתי והתעסוקתי, ובחינת התיק הפנסיוני-ביטוחי שלכם.

תהליך ייעוץ אינו עניין של מה בכך, ואין אצלנו "אינסטנט". תהליך הייעוץ כשמו כן הוא – תהליך, אשר מתחיל באיסוף מידע ומסמכים על ידכם והעברתם אל משרדנו (דבר חשוב שעשוי להיראות מתיש לעיתים), עובר דרך הכנת דוח מקיף ומעמיק, המציג לכם סימולציה של חסכונותיכם בגיל הפרישה, בהתאם לנתונים הידועים כיום, ומנתח את מצבכם הפנסיוני-ביטוחי ואת מידת התאמתו למצבכם האישי והמשפחתי, ומסתיים בפגישה אישית עם איציק במשרדנו, בה אתם עוברים יחד על דוח הייעוץ, ואיציק משיב לכם על כל שאלה שעלתה לכם בקריאת הדוח. כיוון שחשוב לנו שבאמת תבינו את הניתוח והמסקנות העולות ממנו, אנו מעבירים אליכם את הדוח מספר ימים טרם הפגישה עם איציק, כך שתוכלו לעיין בו ולהכין את שאלותיכם. יתרה מכך, פעמים רבות אנו עומדים בקשר עם סוכני הביטוח של לקוחותינו, שהם אלו שנדרשים לבצע את התיקונים עליהם אנו ממליצים בדוח המסכם, כדי לוודא שהסוכן הבין את ההנחיות וביצע אותן כהלכה.

יש שאלות?

ניתן ליצור איתנו קשר ונשמח לעזור

מבחר סרטי הדרכה בנושא ייעוץ פנסיוני לפרטיים ועוד:

Copyright 2017 Loragil Design | All Rights Reserved | ORAGIL.COM
Top